21103-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Desinfektionsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal på Disk- och spoldesinfektorer.
Referensnummer: DU-UPP16-0217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av disk- och spoldesinfektorer till hälso- och sjukvård till Landstinget Sörmland. Det totala antalet avrop i under avtalsperioden inkl optionsår beräknas till ca 60 st.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av disk- och spoldesinfektorer till hälso- och sjukvård till Landstinget Sörmland.