211032-2018 - ÄndringSverige-Norrköping: Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldriven motviktstruck, anstalten Skänninge
Referensnummer: 2018-11874
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Till Kriminalvårdens anstalt Skänninge upphandlar Kriminalvården en styck eldriven motviktstruck.
Trucken kan vara ny eller begagnad.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen