211033-2018 - ÄndringSverige-Varberg: Parkeringsledningssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avläsning av registreringsskyltar i parkeringsanläggningar
Referensnummer: 18/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34926000 Parkeringsledningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar VFAB:s behov av en lösning för avläsning av registreringsskyltar i parkeringsanläggningar, inklusive nödvändig infrastruktur och eventuellt löpande administration och underhåll. Upphandlingen omfattar leverans och installation av infrastruktur för skyltavläsning i angivna parkeringshus, driftsättning av lösningen och underhåll. Upphandlingen omfattar även eventuellt tillkommande behov av fler installationer av lösningar i ytterligare parkeringsanläggningar.