2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Immunologianalysator
Beskrivning: Befintlig utrustning för allergi och autoimmunitetsdiagnostik är gamla och behöver bytas ut. Region Norrbotten och Region Västerbotten avser att köpa eller leasa instrument för detta ändamål.
Intern identifierare: 25/108
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38432000 Analysapparatur, 38434000 Analysatorer