211070-2021 - ResultatSverige-Västerås: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylar och frysar för användning i laboratoriemiljö
Referensnummer: IN-IN20-0318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lågtemperaturfrysar, laboratoriekylar, laboratoriefrysar samt blodkylar inklusive tillbehör och reservdelar.
Utrustningarna ska användas i laboratoriemiljö.
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser ramavtal på lågtemperaturfrysar, laboratoriekylar, laboratoriefrysar och blodkylar samt tillbehör och reservdelar i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711100 Kylskåp och frysar, 42513000 Kyl- och frysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen