21108-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för Immunohistokemiska analyser.
Referensnummer: RJL 2017/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudets form och innehåll:
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska med undantag för bilagor som även accepteras på engelska. Anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign.
Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte.
Svar i förfrågningsunderlaget ska gälla före eventuella motstridiga uppgifter i bifogade bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen