211109-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beställarstöd elektromagnetiska fält (EMC), Uppsala spårväg
Referensnummer: KSN-2023-00941
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Expertstöd och analys av riktvärden för elektromagnetiska fält (EMC) vid känsliga verksamheter som Uppsala spårväg planeras intill.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen