211110-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Bromma: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och markskötsel
Referensnummer: UH-2019-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets radioanstalt avser att teckna ramavtal med en leverantör gällande snöröjning och markskötsel. Beställningar kommer att göras genom avrop. Ramavtalet omfattar bland annat snörjning, halkbekämpning, träd- och buskbeskärning, trädfällning, gräsklippning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen