211113-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Konstruktion av rörledningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande rörarbeten i Mora, Orsa och Älvdalen, 2019/37
Referensnummer: 2019/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322200 Konstruktion av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på förekommande rörarbeten vid om-, till- och nybyggnation för successiva avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del Mora, 2019/37, rörarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rörarbeten för successiva avrop.
Del Orsa, 2019/37, rörarbeten
Del nr: 2
Del Älvdalen, 2019/37, rörarbeten
Del nr: 3
Del Särna/Idre, 2019/37, rörarbeten
Del nr: 4