Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Foderleverantör till Tullverkets tjänstehundar
Referensnummer: UPP 2018-194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15700000 Djurfoder
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar hundfoder till Tullverkets tjänstehundar, inklusive tjänster kring beställning och distribution. Tullverket har för avsikt att teckna avtal med en (1) st leverantör. Maximal avtalsperiod är fyra (4) år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen