211186-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ånge: Informationssystem
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för Realtid, Trafikledning samt Presentationsstyrning för RKM Din Tur
Referensnummer: UH-2023-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser System för Realtid, Trafikledning samt Presentationsstyrning för att stödja verksamhetsbehoven hos Kollektivtrafikmyndigheten i Västernorrlands län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsobjektet benämns ”System för Realtid, Trafikledning samt Presentationsstyrning för RKM Din Tur”.
Upphandlingen avser helhetsåtagande gällande ett leverans-, support- och underhållsavtal innehållande nyttjanderätt, tjänster för installation, parametersättning, utbildning, driftsättning samt support, underhåll och vidareutveckling av Systemet för Beställaren.
Det efterfrågade Systemet kommer att beskrivas i detalj i den kommande anbudsinbjudan vilken kommer att tillsändas de anbudssökande som selekterats i enlighet med de uppsatta urvalskriterierna i Ansökningsinbjudan.