211188-2026 - Resultat
Sverige – Hotelltjänster – Hotelltjänster Longstay 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHotelltjänster Longstay 2024
BeskrivningDenna upphandling omfattar tjänster för boende minst fyra (4) nätter med kok- och tvättmöjligheter på anläggningen, i denna upphandling definierat som Longstay. Sammanlagd omsättning (takvolym) I denna upphandling beräknas takvolymen i antalet nätter. Hotelltjänster Longstay får avropas upp till en sammanlagd omsättning om 385 000 nätter under Ramavtalets löptid. Solna Zon 1 Biz Apartment Solna AB 5590165592 Solna Zon 1 Best Western Plus Grow Hotel 5590606280 Solna postort övrig Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm Zon 1 Logitjänst Forenom AB 5567904155 Stockholm Zon 1 Bob W Technologies Sweden AB 5594930660 Stockholm Zon 2 Hotel Hagagatan AB 5564334695 Stockholm Zon 2 Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm Zon 2 AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Stockholm Zon 2 Blique AB 5568693518 Stockholm Zon 4 Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm Zon 5 Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm Zon 5 AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Stockholm Zon 5 Biz Apartment Gärdet AB 5567610687 Stockholm Zon 6 Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm Zon 6 AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Stockholm Zon 6 Skyotel AB 5567573216 Stockholm Zon 7 Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm Zon 8 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Stockholm Zon 8 Unity Hammarby Sjöstad AB 5568343403 Stockholm södra Zon 9 Företagsbostäder Sverige AB 5562136241 Stockholm södra Zon 9 Avanti Hotel AB 5593381113 Stockholm södra Zon 10 Excellence Hotels 5563372381 Stockholm-Arlanda/Arlandastad Logitjänst Forenom AB 5567904155 Sundsvall postort övrig First Camp Lodging AB 5566800495 Tidaholm First Camp Lodging AB 5566800495 Umeå First Camp Lodging AB 5566800495 Upplands Väsby TENHOTEL UPPLANDSVÄSBY AB 5591937601 Upplands Väsby MK Hospitality Management AB 5594793472 Uppsala Zon 1 ODIOS Hotell AB 5567212708 Uppsala postort övrig Fastighet och Service 2321000024 Visby Strand Hotel i Visby AB 5562106483 Västerås Zon 1 Fastliving Apartment hotel AB 5567555288 Västerås postort övrigt First Camp Lodging AB 5566800495 Örebro First Camp Lodging AB 5566800495
Intern identifierare23.3-1385-2025
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenEnstegsupphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55130000 Andra hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav och informationsfrågor
BeskrivningGenerella krav och informationsfrågor
Intern identifierare23.3-1385-2025-1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRamavtalsleverantörer
BeskrivningBoden 1 First Camp Björknäs - Boden First Camp Lodging AB 5566800495 Boden 2 Hotell Drottninggatan 11 E&A-Gruppen AB 5590331913 Borlänge 1 First Camp Mellsta - Borlänge First Camp Lodging AB 5566800495 Eskilstuna 1 Vilsta Sporthotell Vilsta Sporthotell Eskilstuna Aktiebolag 5564211273 Falun 1 First Camp Lugnet - Falun First Camp Lodging AB 5566800495 Frösön 1 First Camp Frösön - Östersund First Camp Lodging AB 5566800495 Gävle Zon 1 1 2Home Hotel Gävle Excellence Hotels 5563372381 Göteborg Zon 2 1 Friggagatan 4 Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Göteborg Zon 2 2 Comfort Hotel City Sleep Well Hotel Göteborg AB 5563943389 Göteborg Zon 2 3 Home Hotel Odin Hotel Odin Residence AB 5564794344 Göteborg Zon 3 1 Forenom Serviced Apartments Gothenburg Geijersgatan Logitjänst Forenom AB 5567904155 Göteborg Zon 3 2 Volrat Thamsgatan 2 Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Göteborg Zon 3 3 Home Hotel Mektagonen Clarion Collection Hotel Mektagonen 5567782601 Göteborg postort övrig 1 Forenom Serviced Apartments Gothenburg A-R Lorents Gata Logitjänst Forenom AB 5567904155 Halmstad postort övrig 1 First Camp Hagön - Halmstad First Camp Lodging AB 5566800495 Helsingborg 1 Företagsbostäder Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Helsingborg 2 Stadsparken Apartments (Hotell Stadsparken i Helsingborg AB) Hotell Stadsparken i Helsingborg AB 5592533144 Härnösand 1 Nattvikens Vandrarhem Hotell och vandrarhem i Härnösand AB 5567866305 Kalmar 1 First Camp Stensö - Kalmar First Camp Lodging AB 5566800495 Karlskrona 1 First Camp Skönstavik - Karlskrona First Camp Lodging AB 5566800495 Linköping Zon 1 1 Sky Hotel Apartments City Skyotel AB 5567573216 Linköping Zon 1 2 Scandic Frimurarehotellet Scandic Hotels Aktiebolag 5562991009 Linköping Zon 1 3 Linköpings Cityhotell Linköpings Cityhotell AB 5564586518 Linköping postort övrig 1 Sky Hotel Apartments Linköping Skyotel AB 5567573216 Linköping postort övrig 2 First Camp Glyttinge - Linköping First Camp Lodging AB 5566800495 Luleå Zon 1 1 Forenom Serviced Apartments Luleå Västra Stranden Logitjänst Forenom AB 5567904155 Luleå postort övrig 1 First Camp Arcus - Luleå First Camp Lodging AB 5566800495 Lund Zon 1 1 Finn Apartments Finn Apartments AB 5592817315 Lund Zon 1 2 Forenom Aparthotel Lund Logitjänst Forenom AB 5567904155 Lund Zon 1 3 AB Beautiful Apartments i Nacka AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Lund postort övrig 1 Företagsbostäder Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Lycksele 1 First Camp Ansia - Lycksele First Camp Lodging AB 5566800495 Malmö Zon 2 1 UNITY Malmö UNITY Malmö AB 5590978028 Malmö Zon 3 1 Forenom Aparthotel Malmö Varvsstaden Logitjänst Forenom AB 5567904155 Malmö Zon 3 2 Företagsbostäder Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Malmö postort övrig 1 Forenom Serviced Apartments Malmö Skvadronsgatan Logitjänst Forenom AB 5567904155 Norrköping 1 Vander Apartments Inre Hamnen Skyotel AB 5567573216 Sundsvall postort övrig 1 First Camp Fläsien - Sundsvall First Camp Lodging AB 5566800495 Tidaholm 1 First Camp Tidaholm - Hökensås First Camp Lodging AB 5566800495 Umeå 1 First Camp Nydala - Umeå First Camp Lodging AB 5566800495 Uppsala postort övrig 1 Wiks slott Fastighet och Service 2321000024 Visby 1 Best Western Solhem Hotel Strand Hotel i Visby AB 5562106483 Västerås Zon 1 1 Fastliving Apartment Hotel Fastliving Apartment hotel AB 5567555288 Västerås postort övrig 1 First Camp Mälaren - Västerås First Camp Lodging AB 5566800495 Stockholm Zon 1 1 Forenom Serviced Apartments Stockholm Johannesgatan Logitjänst Forenom AB 5567904155 Stockholm Zon 1 2 Bob W Norrmalm Bob W Technologies Sweden AB 5594930660 Stockholm Zon 2 1 Ynglingagatan 3 Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Stockholm Zon 2 2 AB Beautiful Apartments i Nacka AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Stockholm Zon 2 3 Best Western Plus Time Hotel Hotel Hagagatan AB 5564334695 Stockholm Zon 4 1 Nybrogatan 46-48 Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Stockholm Zon 5 1 Biz Apartment Gärdet Biz Apartment Gärdet AB 5567610687 Stockholm Zon 5 2 Brantingsgatan 37 Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Stockholm Zon 5 3 AB Beautiful Apartments i Nacka. AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Stockholm Zon 6 1 Inedalsgatan 13B Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Stockholm Zon 6 2 Sky Hotel Apartments Kungsholmen Skyotel AB 5567573216 Stockholm Zon 6 3 AB Beautiful Apartments i Nacka. AB Beautiful Apartments i Nacka 5568573314 Stockholm Zon 7 1 Åsö- /Götgatan Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Stockholm Zon 8 1 Apartments By Ligula Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Stockholm Zon 8 2 Unity Hammarby Sjöstad Unity Hammarby Sjöstad AB 5568343403 Stockholm södra Zon 9 1 Avanti Hotel Apartments Avanti Hotel AB 5593381113 Stockholm södra Zon 9 2 Sedelvägen Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Stockholm södra Zon 10 1 2Home Sthlm South Excellence Hotels 556337238 Stockholm-Arlanda/Arlandastad 1 Forenom Aparthotel Stockholm Arlanda Logitjänst Forenom AB 5567904155 Bromma Zon 1 1 Forenom Aparthotel Stockholm Bromma Logitjänst Forenom AB 5567904155 Bromma Zon 1 2 Mornington Longstay Stockholm Bromma Mornington Hotel Bromma AB 5564042959 Bromma Zon 1 3 Biz Apartment Bromma Biz Apartment Bromma AB 5591705446 Bromma postort övrig 1 Forenom Aparthotel Stockholm Alvik Logitjänst Forenom AB 5567904155 Huddinge 1 Forenom Aparthotel Stockholm Flemingsberg Logitjänst Forenom AB 5567904155 Kista 1 The Studio Hotel Studio Hotel Kista AB 5590580881 Kista 2 Aiden by Best Western Kista Connect Kista AB (CIC Operations Kista AB) 5567618920 Solna Zon 1 1 Biz Apartment Solna Biz Apartment Solna AB 5590165592 Solna Zon 1 2 2Home Hotel Solna 2 Home Solna AB 5593966301 Solna postort övrig 1 Uppfartsvägen 1 Företagsbostäder Sverige Aktiebolag 5562136241 Upplands Väsby 1 Best Western Plus TEN HotelTENHOTEL UPPLANDSVÄSBY AB 5591937601