211342-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Sanitetsgods
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toalett för utomhusmiljö till Länsstyrelsen Västra Götalands län
Referensnummer: 512-1185-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411000 Sanitetsgods
II.1.4.
Kort beskrivning
Toaletter till Länsstyrelsen Västra Götaland.
Syftet är att teckna ett ramavtal.
Dessa toaletter ska fungera utan vatten och avfallet komposteras direkt på plats. Detta gör att man slipper transportera avfallet från svårtillgängliga områden.