211449-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdfordon till Räddningstjänsten Mälardalen
Referensnummer: 2022-000263-RTMD-261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144210 Brandfordon, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Höjdfordon