Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av utemiljö Säter
Referensnummer: GNU 2019/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77312000 Ogräsröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av utemiljö inom Säter kommun, uppdelat i tre områden; Säter, Gustafs, Skedvi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
SKEDVI
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 45111220 Röjning av ris och buskar, 77314100 Anläggning av gräsmattor, 77314000 Markskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SÄTER
Del nr: 2
GUSTAFS
Del nr: 3