211464-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Akustikkonsulter
Referensnummer: 16/344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna ramavtal med tekniska konsulter inom akustik.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende akustikkonsulttjänster.
Planerad avtalsstart är 2019-05-01.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings- Habo- och Mullsjö kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen