Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Samlingsförvaltningssystem
Referensnummer: 2.4-2021-739
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212610 Programvaruutvecklingstjänster för databas
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför upphandling av samlingsförvaltningssystem åt Statens maritima och transporthistoriska museer.
Syftet med denna förfrågan är att SMTM ska få information om vad marknaden kan erbjuda som stöd i att ta fram ett affärsmässigt underlag till en kommande upphandling av samlingsförvaltningssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48610000 Databassystem, 48783000 Programvara för innehållshantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
FI (Request For Information) inför upphandling av samlingsförvaltningssystem åt Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM)