Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1006 Maskintjänster Vingåker
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för maskintjänster - maskin med förare. Vingåker kommun har behov av att anlita maskinentreprenörer för schakt-, och anläggningsarbeten inom gata, park, deponi och dagvattendikning.
Vingåker kommun har för avsikt att teckna avtal med 3 st leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen