See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bulk to rack till Region Skåne
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av en (1) utrustning som kan sortera inkommande prover i tillhörande rör till provställ i olika provserier, även kallat Bulk to rack. Upphandlingen omfattar dessutom all nödvändig instrumentspecifik utrustning i form av datorer, skrivare, skärmar, operativsystem, kablage etc.
Intern identifierare: 2024-O000745
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandling avser Bulk to Rack till Region Skåne.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling
Beskrivning: Se UHD
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: European Single Procurement Document
Beskrivning: Ingår i UH - Se delar i UHD.