211573-2018 - ResultatSverige-Luleå: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal entreprenad- och reparationsarbeten Lulebo 2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal entreprenad- och reparationsarbeten inom 3 teknikområden; värme och sanitet, Hissar service, och Kyla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen