Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av funktion för Brandväggar, Mailfilter, SSL Portal samt tvåfaktorsautentisering
Referensnummer: AP3 2017/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Tredje AP-fonden avser att upphandla funktion för brandväggar, mailfilter, SSL Portal samt tvåfaktorsautentisering genom en konkurrenspräglad dialog.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48517000 IT-programvara, 48730000 Säkerhetsprogramvara, 48732000 Programvara för datasäkerhet, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen