211617-2018 - ResultatSverige-Södertälje: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1124 Dag och dygnskonferenser för Nykvarns kommun
Referensnummer: 17/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokaler med logi för dag och dygnskonferenser för Nykvarns kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A: Halv och heldagskonferens
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55400000 Dryckesservering, 55510000 Matsalstjänster, 55512000 Drift av matsal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Halvdagskonferens eller Heldagskonferens.
Område B: Dygnskonferenser
Del nr: B
55110000 Hotellinkvartering, 55270000 Uthyrning av rum inklusive frukost, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55311000 Serveringstjänster för särskild kundgrupp, 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55330000 Kafeteriaverksamhet
Dygnskonferens inklusive boende.