211622-2018 - ResultatSverige-Aneby: Socialvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster - Socionomer 2018
Referensnummer: KS 2017-675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende socionomer - socialsekreterare, biståndshandläggare samt arbetsledare inom samma områden.
Aneby kommun upphandlar ett ramavtal avseende erfarna socionomkonsulter till Aneby kommuns sociala avdelning. Fler än en leverantör kommer att antas och avrop sker med förnyad konkurrensutsättning.
Uppdragen vilka kan bli aktuella från ramavtalet är inom följande verksamhetsområden:
Socialsekreterare - barn/unga/familj.
Socialsekreterare - familjehem.
Socialsekreterare - ekonomiskt bistånd.
Socialsekreterare - missbruk.
Socialsekreterare/Biståndshandläggare - äldreomsorgsfrågor.
Socialsekreterare/Biståndshandläggare - funktionhinder/LSS.
Teamledare inom samtliga ovan nämnda verksamhetsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen