Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av vägar, torg- och parkytor, offentlig belysning i utomhusmiljö samt lek- och aktivitetsytor
Referensnummer: TN 2020/00819-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster avseende besiktning på allmän platsmark inom tre kompetensområden, vägar, torg- och parkytor, offentlig belysning i utomhusmiljö samt lek- och aktivitetsytor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Se förfrågningsunderlaget