211645-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av digitala skyltar
Referensnummer: 2021MKB-991
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av digitala skyltar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 34992100 Upplysta trafikskyltar, 34992200 Vägskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen