211653-2018 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service på hissar och rulltrappor
Referensnummer: A 17-068 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar förebyggande och avhjälpande underhåll och service av hissar och rulltrappor som finns i Örnsköldsviks kommuns och AB Övikshems fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen