211657-2018 - ResultatSverige-Lidingö: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård - Osf 2017
Referensnummer: 17/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidingö stad, stadsledningskontoret, genomför en upphandling av Lokalvård för Omsorgs- och socialförvaltningens räkning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lidingö stad, stadsledningskontoret, genomför upphandling av Lokalvård för Omsorgs- och socialförvaltningens räkning.