211674-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Vägmarkeringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägmarkeringsentreprenad
Referensnummer: KS 2018/1842 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233221 Vägmarkeringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser nyläggning, komplettering och underhåll av vägmarkeringar i Karlskrona Kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen