Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankfordon Räddningstjänsten
Referensnummer: UH-2020-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Motala-Vadstena avser att upphandla ett motorfordon, en tankbil, som ska användas vid räddningsinsatser inom ovan nämnda organisation. Fordonet kommer att användas vid olika typer av händelser, t.ex. skogsbränder, brand i byggnad, trafikolyckor etc. Fordonet ska framföras på olika vägtyper och väglag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144212 Brandbilar med vattentank
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen