211827-2022 - ResultatSverige-Umeå: Trädgårdsmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädgårdsmöbler
Referensnummer: 22012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39142000 Trädgårdsmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på trädgårdsmöbler till Umeå kommun och avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39142000 Trädgårdsmöbler, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal på diverse trädgårdsmöbler till Umeå kommun och avropsberättigade. Se utvärdering för detaljerad information om uppskattad volym per år.