Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd - Kompetensutveckling för skyddsrum
Referensnummer: 17/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling konsultstöd kompetensutveckling för skyddsrum, omfattar utveckling av skyddsrumsspecifik utbildning på grundnivå, avancerad nivå samt löpande uppdateringar och kontrollstationer. Därtill kommer olika former av kvalitetssäkring.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen