211880-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av anläggningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel, reparation och underhåll av mobila sopsugsanläggningar
Referensnummer: FB 2019/361-2.3.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser periodisk kontroll och service på samtliga mobila sopsugsanläggningar inom AB Familjebostäders fastighetsbestånd. Vidare omfattar upphandlingen servicearbeten i form av åtgärder vid stopp i sopsugsanläggningar med åtföljande insatser för omhändertagande av avfallsmaterial som orsakat stopp, utbyten av frekvent förekommande anläggningsdelar samt reparationsarbeten på befintliga anläggningar.
Omfattningen av uppdraget framgår av förfrågningsunderlaget i sin helhet.