211894-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
En (1) lastväxlare TK 182
Referensnummer: UH-2022-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en (1) lastväxlare till transportavdelningen. Anskaffningen är ett ersättningsfordon.
Lastväxlaren ska användas till återvinningscentraler, köra grus, sopor till Umeå, slamkörning och ADR körning biogas mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av en (1) lastväxlare. Anskaffningen är ett ersättningsfordon.