211895-2019 - ÄndringSverige-Södertälje: Larmövervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-2002 Trygghetslarm för Södertälje Salem Nykvarn & Katrineholms kommun
Referensnummer: 18/121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser varor/ tjänster för system med Trygghetslarm till respektive kommun som ingår i denna upphandling. Generellt för alla ingående kommuner gäller att denna förfrågan omfattar enbart ordinärt boende (OB) och hemtjänst. Ett undantag finns och det gäller Södertälje kommun där Trygghetslarm ingår även för personer med funktionsnedsättning (VFF) och deras gruppbostäder.