211954-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Social omsorg för handikappade
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlig assistans på entreprenad Falun
Referensnummer: GNU 2019/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311200 Social omsorg för handikappade
II.1.4.
Kort beskrivning
Falu kommun ska sluta avtal med en (1) leverantör som blir kommunens utförare av personlig assistans inom ramen för LSS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311200 Social omsorg för handikappade, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen