212085-2021 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och installationstjänster
Referensnummer: 2021MKB-288
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av service- och installationstjänster till MKB Fastighets AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar, 45315100 Eltekniska installationer, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen