Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekrytering av chefer på Top managementnivå
Referensnummer: K 2021-2285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ramavtal gällande rekryteringsstöd av chefer på Top Managementnivå. Karolinska Universitetssjukhuset söker genom upphandling efter de mest kvalificerade leverantörerna inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för verksamheten är att antagna leverantörer kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete där man tillsammans bygger upp en relation av karaktären partnerskap snarare än ett rent transaktionellt utbyte.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen