212091-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
19-1011_Värdetransporter och kontanthantering
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i upphandling av ramavtal avseende värdetransporter och tillhörande tjänster med omfattning såsom:
– Hämtning av värde och transport av värde till uppräkningscentral
– Uppräkning av värde och insättning på konto
– Leverans av värde (sedlar, mynt)
– Tillhandahållande av deponeringsskåp
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen