Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för teknik och samhällsbyggnad
Referensnummer: KK22/1015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att skapa ett dynamiskt inköpssystem där Beställaren, när behov uppstår, kan köpa konsulttjänster för teknik och samhällsbyggnad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Totalkonsulttjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem avseende konsulttjänster för teknik och samhällsbyggnad.
Projektledande tjänster inklusive stödfunktioner för samhällsbyggnad
Del nr: 2
Dynamiskt inköpssystem avseende konsulttjänster för teknik och samhällsbyggnad
Samhällsplaneringstjänster
Del nr: 3
Miljökonsulttjänster
Del nr: 4
Dynamiskt inköpssystem avseende teknik och samhällsbyggnad.
Arkitekttjänster
Del nr: 5
Projekt- och projekteringstjänster
Del nr: 6
Geologiska tjänster
Del nr: 7
VA-tjänster
Del nr: 8
Mätningstekniska tjänster
Del nr: 9
Besiktningar och myndighetsstyrda tjänster
Del nr: 10
Myndighetsutövning/Handläggning
Del nr: 11