212101-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Elmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktförsörjning av elmaterial
Referensnummer: 22/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) ramavtalsleverantör som kan leverera och tillgodose vårt behov i förvaltningen (drift och underhåll) av elmaterial som exempelvis kabel, belysningsarmaturer, ljuskällor, strömbrytare, eluttag, installationsmaterial, datanätsmaterial, centraler, konsumentvaror med mera.
Ramavtalsleverantören ska kunna tillgodose hela Akademiska Hus behov av elmaterial och kunna leverera varor och artiklar till samtliga Akademiska Hus verksamhetsorter.
Akademiska Hus avropar (beställer) varor och artiklar (i första hand via leverantörens webbshop) från avtalad ramavtalsleverantör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen