Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Unitar
Referensnummer: MT 2020-0079B / 20RS11828
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för dental unit för leverans till Region Örebro län med placering inom Folktandvårdens kliniker. Upphandlingen omfattar även option för demontering och uttransport av befintlig utrustning, option på extra klinisk utbildning samt option på serviceavtal efter garantitiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare, 33192410 Tandläkarstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen