See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvård med tillhörande tjänster för hela Sjöfartsverket i enlighet med vad som framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 23-04912
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på anbudsgivare
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på tjänsten