21216-2020 - ResultatSverige-KUNGSBACKA: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Paviljonger för skolverksamhet i Åsa
Referensnummer: 19/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun bjuder härmed in till att lämna anbud avseende utförande, leverans och uthyrning
Av paviljonger avsedda för förskole/skolverksamhet vid Åsa Gårdsskolan i Kungsbacka kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hyra av paviljonger