See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: GIS 145kV Substation
Beskrivning: Heidelberg Materials are procuding the design, delivery, installation, and commissioning of a 145kV F-gas free GIS substation to the cement plant in Slite on the island of Gotland, Sweden.
Intern identifierare: 24/194
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 31214000 Ställverk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: CCS Slite - Carbon Capture Unit
Beskrivning: Ställverk
Intern identifierare: 1609992