Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återbrukade möbler och inredning
Referensnummer: 114-14361-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän beskrivning och syfte
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behovet av återbrukade möbler.
Detaljerad beskrivning av produkt/tjänst framgår i avsnitt ”Kravspecifikation”.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39130000 Kontorsmöbler, 39140000 Möbler för hemmet, 50850000 Reparation och underhåll av möbler, 98394000 Tapetserararbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen