Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare.
Referensnummer: 2017/0299-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
2 stycken normalbyggda lastväxlare samt en lågbyggd lastväxlare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen