212279-2018 - ResultatSverige-Kungsbacka: Pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hallands län, SÖDRA SVERIGE, Västra Götalands län
Nuts-kod SE2 Södra Sverige,SE232 Västra Götalands län,SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Fullständig Pensionsadministration inkl förvaltning av Pensionsmedel, utbetalningar o dyl.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66520000 Pensionstjänster, 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.