212293-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Färger
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färger, lacker, lim, tapeter samt tillbehör
Referensnummer: 093/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44810000 Färger
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av färger, lacker, lim, tapeter samt tillbehör för Göteborgs stad och Ale, Lilla Edet, Tjörn och Öckerö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24910000 Lim, 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varuupphandling av färger, lacker, lim, tapeter samt tillbehör, stor del av behovet utgörs av hyresrätter så lokal tillgänglighet är av stor vikt.