212325-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor och växter
Referensnummer: 22/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar avrop på blommor, snittblommor, blomsterbuketter, blomstergrupper, krukväxter och blomsterarrangemang till enheter och förvaltningar för uppvaktning vid födelsedagar, pensionsavgångar och kondoleanser osv. Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal rörande inköp via Jönköpings kommuns e-handelssystem, telefon och i leverantörens fysiska butik.Utbudet på blommor och växter ska vara säsongsanpassat.