212345-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Robertsfors
Referensnummer: 21024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjning och halkbekämpning samt sandupptagning på kommunens gator och fastigheter samt Robertsfors bostäders fastigheter.